HOME STOMATOLOGIA ORTODONCJA NASZ ZESPÓŁ KONTAKT DOJAZD
 
więcej »
 

Wybielanie lampą BEYOND™

Wybielanie zębów BEYOND to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45- 60 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

  

Etapy wybielania zębów

Etap I:

Przed przystąpieniem do profesjonalnego wybielania zębów przy użyciu lampy Beyond zaleca się przegląd jamy ustnej wykonany przez lekarza dentystę. Lekarz musi ocenić, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania wybielania zębów, czyli ubytków próchnicowych, nieszczelnych wypełnień. Jeśli Pacjentem jest kobieta lekarz z pewnością zapyta czy nie jest w ciąży lub nie karmi piersią, gdyż to również są przeciwwskazania do wybielania zębów i zabieg należy odroczyć na późniejszy termin. Następnie zostanie oznaczony wyjściowy kolor zębów na podstawie komornika VITA.

Zabieg wybielania rozpoczyna się od umieszczenia na ustach pacjenta ochraniacza, który ułatwia dostęp do wszystkich powierzchni zębów oraz zabezpiecza błonę śluzową warg przed podrażnieniem przez żel wybielający. Aby uniknąć nadmiernego wysuszenia ust podczas zabiegu, zostaną one posmarowane wazeliną.

 

 Etap II:

Następnie lekarz zabezpiecza błonę śluzową wyrostka zębodołowego przy użyciu płynnej żywicy tzw. „płynnego koferdamu”. Preparat ten jest utwardzany światłem ultrafioletowym lampy polimeryzacyjnej. W ten łatwy sposób zabezpieczamy dziąsła przed podrażnieniem żelem wybielającym.

 

 

 

 

 

 

Etap III:

 

Następne dwa etapy to już właściwy proces wybielania zębów. Lekarz przy użyciu specjalnej końcówki aplikuje żel wybielający Beyond, który jest nakładany dokładnie na powierzchnie zębów i mieszany aplikatorem tak, aby zęby były pokryte równomiernie.

 

 

 

 

 

 

Etap IV:

Pacjent teraz ma zakładane specjalne okulary, które chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym wytwarzanym przez akcelerator Beyond. Wydzielanie światła o niższej temperaturze w porównaniu z podobnymi urządzeniami, podnosi komfort Pacjenta i zmniejsza wrażliwośc zębów. Proces naświetlania w trakcie wybielania zębów trwa ok. 30-45 minut, z przerwami co 10 minut w trakcie których lekarz aplikuje dodatkowe porcje żelu Beyond. Po zakończonym wybielaniu usuwa się żel przy pomocy ssaka. Na zakończenie ocenia się efekt, czyli uzyskany kolor zębów przy pomocy komornika VITA. Ostateczna ocena koloru następuje dopiero na wizycie kontrolnej po dwóch tygodniach. W tym okresie Pacjentowi nie zaleca się spożywania ciemnych napojów i pokarmów.

 

  

 

WRAŻLIWOŚĆ: Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania. Jest to całkiem normalne zjawisko, które ustępuje w przeciągu 24 godzin od zabiegu. U większości osób ustępuje jednak w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

KOLOR KOŃCOWY: Ze względu na strukturalną budowę zęba, po zabiegu niektóre osoby mogą zobaczyć, że kolor ich zębów nie jest równy, a w niektórych miejscach widoczne są białe plamy. Jest to efekt odwodnienia i minie w przeciągu kilku godzin od zabiegu. W tym okresie trzeba pić jak najwięcej wody mineralnej.

PODRAŻNIENIE DZIĄSEŁ: Czasami, w wyniku nieszczelności na granicy dziąsła i brzegu korony zęba, dziąsło po zabiegu może stać się wyraźnie białe. Jest to spowodowane utlenieniem tkanki miękkiej. Taki efekt jest przejściowy i może utrzymać się do 30 minut.

DZIAŁANIE DODATKOWE: Badania naukowe udowodniły, że niebieskie światło powoduje zmniejszenie ilości bakterii znajdujących się w ustach pacjenta. Światło z naszej lampy działa lepiej niż płyn dezynfekujący do płukania ust.

Od systemu wybielającego oczekuje się, aby był przede wszystkim skuteczny, całkowicie bezpieczny, wygodny i aby efekty były natychmiastowe. Taki właśnie jest system wybielania BEYOND. Testy dowodzą, że rezultatem wybielania tą metodą jest poprawa koloru zębów od 5 do 14 odcieni według skali Vita a efekty są zdecydowanie lepsze niż przy wybielaniu innymi metodami. Zabieg trwa średnio 45 minut a użycie niskiej temperatury i zimnego światła eliminuje podrażnienia nerwów. Zabieg jest jednorazowy, bez ubocznych skutków. System Beyond jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych na rynku.

 

Najczęściej zadawane pytania


1. Czy wybielanie zębów metodą BEYOND jest lepsze od wybielania w domu?

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby postępują bardzo nierozsądnie, próbując wybielić swoje zęby w sposób bardzo tani, ale zarazem niebezpieczny dla szkliwa (np. sodą oczyszczoną, solą, węglem czy cytryną). Wybielanie zębów metodą BEYOND odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod pełną kontrolą lekarza, który został przeszkolony w kwestii wybielana naszą metodą. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog ocenia stan szkliwa oraz zabezpiecza wszelkie ubytki zębów.

2. Jaki będzie efekt wybielanie zębów metodą BEYOND?

Efekt wybielania zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła Twoich przebarwień. Zabieg akceleratorem Beyond jest stworzony do tego, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Porozmawiaj ze swoim dentystą na temat Twoich oczekiwań co do zabiegu wybielania, a pomoże mu to w dobraniu odpowiedniego programu wybielania, dostosowanego do Twoich potrzeb.

3. Co należy zrobić po wybielaniu zębów metodą BEYOND, aby zachować jak najdłużej biały uśmiech?

Najważniejszą rzeczą jest, aby po zabiegu wybielania BEYOND zachować obowiązkowo przez 48 godzin "białą dietę", polegającą na spożywaniu nie barwiącego jedzenia i picia. Zasada jest prosta: wszystko to, co może pobrudzić białą koszulę, eliminujemy przez 48 godzin z naszej diety. W tym czasie należy się również wystrzegać palenia papierosów. Zalecamy Pacjentom wstrzemięźliwość od jedzenia i napojów barwiących przez ok. tydzień.

4. Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Z reguły zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie w sporadycznych przypadkach może pojawić się delikatna wrażliwość w trakcie, lub po zabiegu. Dolegliwość ta mija po maksymalnie 24 godzinach, jednak zazwyczaj trwa do 3-4 godzin po zabiegu.

5. Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Właściwie większość pacjentów może poddać się zabiegowi wybielania metodą BEYOND. Do tych, którzy nie powinni poddawać się zabiegowi wybielania należą osoby: ze znacznym uszkodzeniem szkliwa (to powinien ocenić stomatolog), ciężarne i karmiące, a także poniżej 16 roku życia.

6. Czy osoba chora na cukrzycę może poddać się zabiegowi wybielania zębów?

Chorzy na cukrzycę mają wyższe ryzyko wystąpienia chorób dziąseł ze względu na niski poziom kontroli glukozy w ich krwi. Zaleca się, aby każdy pacjent, który cierpi na cukrzycę został poddany dokładnemu badaniu stanu zdrowia jamy ustnej przed jakimkolwiek zabiegiem, aby można było określić stan zdrowia dziąseł.

7. Mam wypełnienia w jedynkach oraz sztuczną trojkę, czy metoda BEYOND to wybieli?

Niestety, ani BEYOND, ani żadna inna dostępna na rynku metoda wybielania nie zmieni barwy zębów sztucznych czy też wypełnień. Najlepiej w takiej sytuacji po wybieleniu BEYOND wymienić wypełnienia i sztuczne zęby na nowe, o jaśniejszym kolorze.

8. Jestem w 9 tygodniu ciąży, czy mogę wybielić sobie zęby metodą BEYOND?

Jak do tej pory nie przeprowadzano żadnych badań dotyczących wybielania zębów na kobietach ciężarnych i karmiących. Producent zalicza tę grupę kobiet do grona osób, które nie powinny wykonywać zabiegu wybielania. Prosimy wstrzymać się z wybielaniem zębów do czasu, aż przestanie Pani karmić swoje dziecko.

Poniżej na zdjęciach efekty wybielania lampą BEYOND

 

 

 

Zapraszamy wszystkich na profesjonalny zabieg wybielania przeprowadzany przy użyciu nowoczesnej lampy BEYOND.

 

 Teraz w promocyjnej cenie! Zapisz się już dziś!


 
HOME   STOMATOLOGIA   ORTODONCJA   NASI SPECJALIŚCI    KONTAKT    DOJAZD    
Copyright Lukdent